Mistrzostwa Polski Wałbrzych

Za Nami kolejne Rundy Mistrzostw Polski w Rajdach Enduro.

W dniach 16-17.06.2018r. na słynnej hałdzie „Wiesław” w Wałbrzychu odbyły się kolejne dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

Na stracie stanęło około 120 zawodników. Trasa rajdu jednego okrążenia liczyła około 25 km razem z próbami. Baza rajdu i start jak co roku zlokalizowana była na stadionie „Victoria” w Wałbrzychu.

W klasie E1 zarówno w pierwszy i drugi dzień zawodów wygrał Maciej Giemza #101. Rafał Bracik #96 startujący w tej samej klasie zajął 2 i 3 miejsce, co po dwóch dniach zawodów dało mu drugą pozycję, tuż za kolegą z klubu.

Ostra rywalizacja w Klasie Junior. Mamy tutaj, aż 4 zawodników KTM Novi Korona. Olek Bracik#50 podobnie jak jego starszy brat Rafał, zajął 2 i 3 pozycję, jednak po dwóch dniach zawodów uplasował się na 3 miejscu. Jakub Wesołowski #122 zarówno w sobotę i niedzielę zajął 5 miejsce. Kamil Parkitny #58 był dwukrotnie 7, a Dawid Domański 9 i 10.

W klasie Masters startowało dwóch naszych zawodników. Leszek Drogosz #88 w sobotę był 6, a w niedzielę 4. Wałbrzych nie należy do tych najszczęśliwszych miejsc, jeżeli chodzi o zawodników z naszego Klubu. Jak co roku, któryś rider musi zaliczyć porządną „glebę”. Robert Frydrych drugi zawodnik startujący w klasie Master zaliczył w niedzielę na słynnej hałdzie upadek, który spowodował wykluczenie go z dalszej rywalizacji. Wielka szkoda bo w sobotę był drugi. Na szczęście obyło się bez operacji, popękane żebro i obite płuco. Robert wracaj do zdrowia!

W klasyfikacji generalnej zawodów sytuacja nieco się zmieniła. Prowadzący do tej pory w klasyfikacji Maciej Giemza #101 zarówno w sobotę i niedzielę był 2. Przed Maćkiem dwukrotnie zameldował się Dominik Olszowy #5010. Rafał Bracik #96 dwukrotnie uplasował się na 4 pozycji. Olek Bracik #50 był 8 i 9. Jakub Wesołowski #122 był dwukrotnie 13. W Klasyfikacji sezonu prowadzi Maciej Giemza, Rafał Bracik jest 4, Olek Bracik 8, Damian Musiał 10, Jakub Wesołowski 15.

Niestety w Klasyfikacji Klubowej tym razem przegraliśmy z BKM Bielsko Biała łącznie o 12 punktów. W Klasyfikacji sezonu nadal prowadzimy.

Zespół Sponsorski w składzie: Maciej Giemza #101, Rafał Bracik #96, Olek Bracik #50 zajał 2 miejsce.

Występu w Wałbrzychu nie możemy zaliczyć do udanego. Chłopaki naprawdę mają o co walczyć w Malechowie.

Kliknij-Zdjęcia 🙂

Wyniki zawodów

Tekst i Fotorelacja:

Katarzyna Bracik-Knap