KTM Novi Korona triumfuje w Malechowie

KTM Novi Korona Kielce wygrał klasyfikację klubową V i VI rundy mistrzostw Polski w motocyklowych rajdach enduro i umocnił się na pozycji lidera tegorocznych zmagań. Indywidualnie na podium w Malechowie stanęli Maciej Giemza, Damian Musiał, Rafał Bracik i Aleksander Bracik.

 

Maciej Giemza dwukrotnie triumfował w klasie E1. Dwa razy za jego plecami przyjeżdżał Damian Musiał. W sobotę trzeci był Rafał Bracik, a w niedzielę zakończył rywalizację na 4.miejscu. W klasyfikacji generalnej zawodów, Maciej Giemza znów musiał uznać wyższość Dominika Olszowego z CKM Cieszyn. W klasie junior na najwyższym stopniu podium zarówno w sobotę jak i w niedzielę stanął Aleksander Bracik.

W klasyfikacji generalnej sezonu i klasie E1 po sześciu rundach prowadzi Maciej Giemza. Drugi w E1 jest Rafał Bracik. Aleksander Bracik jest pierwszy w klasie junior.

– Ogólnie jestem zadowolony z naszego startu. Powiększyliśmy przewagę w klasyfikacji klubowej nad naszym najgroźniejszym rywalem BKM Bielsko Biała. Jesteśmy na dobrej drodze do obrony tytułu mistrzów Polski – podsumował prezes kieleckiego klubu Ryszard Bracik.

W klasyfikacji klubowej po sześciu rundach prowadzi KTM Novi Korona, który ma 648 punktów. Drugi BKM Bielsko Biała zgromadził dotychczas 614,5 punktu, a trzeci HAWI Racing Team 557 punktów.

 

Autor tekstu: Rafał Szymczyk

Zdjęcia: Katarzyna Bracik-Knap