Mistrzostwa Europy Bacau

W rumuńskiej miejscowości Bacau odbyła się kolejna runda Mistrzostw Europy w rajdach Enduro. Polskę reprezentowało sześciu zawodników: Rafał Bracik #408, Aleksander Bracik #19, Sebastian Krywult #501, Jakub Kucharski #460, Kamil Szuta #107, Damian Magierowski #216  i jedna zawodniczka Agnieszka Smolińska #563.

Reprezentanci KTM NOVI Korona Kielce pokazali się z bardzo dobrej strony na tej bardzo wymagającej trasie i próbach czasowych.  Aleksander Bracik pierwszego dnia zameldował się na mecie osiągając 8 pozycję, a w niedzielę 10. Startował w klasie JU21. Po dwóch dniach zawodów uplasował się na 8 pozycji. Jego starszy brat Rafał Bracik pierwszego dnia był 4, a w niedzielę 6, startował w klasie 250 4T. Po dwóch dniach zajmuje mocną 4 pozycję w Mistrzostwach Europy.

Rewelacyjnie spisał się Sebastian Krywult wygrał zarówno w sobotę i niedzielę w swojej klasie Senior. Pozostali kadrowicze spisali się następująco: Jakub Kucharski był dwukrotnie 8 w klasie over 250 4T, Kamil Szuta zajął kolejno 6 i 9 pozycje w klasie Junior E1, Damian Magierowski zaliczył groźny upadek i złamał nogę. Agnieszka Smolińska w Klasie Women była w sobotę 11, a niedzielę 10.

Kolejna runda Mistrzostw Europy ma odbyć się w połowie sierpnia w Szwecji.